Aitas minu väikesel eesti keelt halvasti rääkival tütrel gruppi sulandud. Elame Belgias ja käime Kukeräädsiku lastehoius kui vanavanemaid külastame, et laps eesti keelt harjutada ja eesti lastega mängida saaks. Nii hästi suisa, et laps nõuab Belgias samasugust Eesti kooli. Kukeräädsikus on selliseid toredaid kasvatajaid muidugi veel, aga meie oleme eriti tänulikud Ene hoolitsuse eest. 

Heleri oli minu lapse esimene hoidja ning kohanemine hoiuga kujunes lapsel suuresti tänu temale väga valutult. Heleri on alati positiivne, tasakaalukas, märkab laste vajadusi ning samas oskab olla ka nõudlik. Heleri hoida on igal aastal Tartu Pauluse Lastehoiu kõige pisemad lapsed, mis juba iseenesest on tunnustust väärt. 

Marika kannab väga hästi hoolt laste vaimu, hinge ja ihu eest. Ta on sõbralik, aga konkreetne, rõõmsameelne ja nõudlik, energiline, tervisliku eluviisiga. Lastele igas mõttes suureks eeskujuks. Tal on suurepärane oskus õpetada lauakombeid, lahendada lastevahelisi konflikte, teha lastega kõikvõimalikke lõbusaid tegevusi. 

Ta saab lastega väga hästi kontakti, õpetab lapsi läbi mängu ning on lastele väga hea eeskuju.

Hoidja on tema kohta vähe öeldud, ta on õpetaja suure algustähega. Alati rahulik ja kindlameelne, suurepäraste pedagoogiliste oskuste ja pikaajalise kogemusega. Oskab innustada, õigel hetkel kiita ja lahendada ka neid probleeme, millega teised hakkama ei saa. 

Kerli võtab iga last kui inimest ja oskab nalja ja nõudlikkusega panna rühm lapsi koos toimima. Igaüks, kes arvab, et hoiud on lasteaedadest kuidagi viletsamad, peaksid tulema ja vaatama, kuidas Kerli töötab. Alati on midagi teoksil, nad meisterdavad, arutlevad, küpsetavad kooki ja käivad pargis. Kui lastehoidu tuleb lapsi, kelle kodus eesti keelt ei räägita, siis Kerli leiab aega et nende lastega eraldi üks-ühele tegeleda ja nende keeleoskust arendada. Lisaks lastega töötamisele juhib ja organiseerib Kerli kogu lastehoidu, kus on üle 20 lapse ja mitu töötajat ning samuti juhendab praktikante. *Olen samuti üks hoiu asutajatest ning Kerli on hoidnud minu lapsi juba 5 aastat, neist viimase aasta Volta Lastehoius. 

Heleris on kõik tasakaalus, mida on vaja kõige pisemate harjumisel lastehoiuga - ta on ülimalt hooliv ja tähelepanelik, samas suudab korda hoida ning lapsed panna hea meelega samuti korda hoidma. Heleri on abivalmis, lahke, aga suudab ka kenasti rütmi hoida, seatud piire pidada. See kõik kokku hoiab ja aitab lastel esimesel aastal nii ilusti toime tulla, et edaspidised aastad hoius nad käivad rõõmuga. Helerit nähes aga kostitavad teda südamest tulnud rõõmu- kallistustega. 

Meie lapsel läks väääga kaua aega, et harjuda lapsehoiuga (emast lahus), ja see ei oleks tulnud kunagi välja ilma Liis Loo järeleandmatu ja sooja kaasaelamiseta. Liisu lastehoius on kodune, kõik asjad on läbiräägitavad, vanemaid informeeritakse ja kutsutakse külla. Kõiges saab usaldada, ja paistab et Liis on päriselt kiindunud oma lastehoiu lastesse. Lisaks sellele on tal laiad erialased teadmised. 

Tõeliselt armas inimene, kes siiralt hoolib lastest ja see paistab igatepidi välja. See oli koht kuhu viisin last igakord südamerahuga, tõesti. Liis on väärt kiidusõnu! Nii hea on, et leidub selliseid häid inimesi, kes tahavad meie laste eest hoolt kanda, seniks kuni oleme ise tööl. Kui laps läks riikliku lasteaeda räägiti Liisu lastehoiust meil kodus veel 2 aastat ja veel siiani. lapsele on see väga hea, sügava mulje jätnud, see kogemus seal käia. Aitäh, aitäh!!!! 

Terjel on laste hoidmisega suur kogemus ja põhjalikud teadmised. Seda on näha sellest, kuidas ta lastega räägib ja tegeleb. Lisaks kogemusele ja teadmistele on ta ka südamlik ja soe inimene. Ta näeb laste individuaalseid isikupärasid ja loob hoius keskkonna, kus lastel on hea ja põnev olla. Terje oskas suurepäraselt toetada last kohanemaks tagasi hoidu peale puhkuste aega. Ta sai lapsega väga hea kontakti ning toetas last just tema eripärasusi ja eelistusi arvesse võttes. Tean, et mu laps on temaga hoitud ning saan eemaloldud ajal muretsemata tööle ja teistele tegemistele pühenduda. 

Erivajadusega lapse puhul ei tea kunagi ette, kuis lapsehoidja sobitub lapsega ... meil on Anuga vedanud - tema on äärmiselt rahulik, alati positiivne, temast lähtub meelerahu impulss, mida laps väga toredasti püüda oskab ja mis lapsele äärmiselt hästi mõjub. Ta on lapse jaoks olemas mitte samas ruumis viibimise mõttes, vaid ka sisuliselt - kuuleb, näeb, paneb tähele, teeb kaasa ja initsieerib ise toredaid tegevusi. Ta on mõnusalt easy-going ja inimene, kes ei püüa meeldida, vaid ta ongi naturaalselt meeldiv. 

Kui kuskil tuleb jutuks kasvatajatest, mõtlen mina alati, kuidas minu lapsel on Lauraga vedanud. Laura on armas, rahulik, tasakaalukas, sõbralik ja vastutulelik. Kui tema on tööl, tunnen, et minu laps on 100% hoitud. Ta võtab lapsi sülle, kussutab kas või magama ja jagab nendele hellust ja hoolt nagu oleks tegu tema enda lastega. Ta on alati heas tujus. Temas pole kübetki ûkskõiksust. Parim eeskuju ja õpetaja minu lapsele! 

Alati positiivne, päikseline ja mänguline. On näha, et tal on lastega suurepärane klapp, nunnutab lapsi ja on neile nagu vahva suur õde. 

Suudab tekitada lastes turvatunde ning panna nad rõõmsameelselt särama, olles samas alati abivalmis ja vastutulelik ning äärmiselt sõbralik. 

Minu lastelastele on ta olnud ja on siiani tõeline mamma Marju. Tänu Marjule on minu lastelastel 3 mammat. 

Pühendunud laste arengule, emotsionaalse heaolule, kõrge vastutustundega turvalisuse osas. Suure südamega suur professionaal ja arvestatav panustaja kogukonnas kuna on loonud mitu heatasemelist lastehoidu. 

Teeb oma tööd suure südamega, on loonud hoiu, mis on armas ja hubane ja kus on hoidjad, kelle hoolde jätad oma lapse rahuliku südamega. 

Kaisi on usaldusväärne ning lapsesõbralik. Annab endast maksimumi, et alles harjutav laps jääks lastehoidu hea tujuga ning annab hiljem vanemale põhjalikku tagasisidet lapse päevast ning tegemistest. Räägib ja mõtleb aktiivselt kaasa, kui vanemal on mure ning leiab alati hetke, et lapsega päeva lõpus hüvasti jätta. 

Ta saab hakkama kaksikutega! Ta haakub väga hästi laste ja nende vajadustega, oskab vajadusel laskuda nende tasemele, oskab nendega mängida (mis selgub ei olegi päris tavapärane) ja poolmärkamatult õpetada neile rohkemgi kui ma osanuks oodata või loota. Lapsed tunnevad puid ja tähti - 2,5 aastaste kohta on see päris hea tulemus. Teavad liiklemisi algtõdesid. Samas on ta kindel ja järeleandmatu seal kus vaja. Ta austab ja järgib meie valikuid lastekasvatuses ning kui ta pole kindel milleski, siis alati küsib üle, mitte ei aja oma joru. Ta ei suru kunagi oma mõtteid või arvamusi peale, kuid kui küsida, annab omapoolse panuse. Ta on alati täpne, pidades kellaaegadest ja lubadustest ülitäpselt kinni. Ta on elukogenud ja kogemustega , kuid ei targuta kunagi. Ta on hea seltsiline ka emale ning alati mõistev ja toeks ja abiks kui seda vaja. Ta armastab lastega õueskäimisi ja see on täpselt see, mida meil vaja, lapsed saavad joosta, hüpata ja mängida, kuid on alati turvaliselt hoitud ning ma ei pea kunagi muretsema kus nad on või millega tegelevad ning kas nad on hoitud. On küll. . Ta on täpselt see, keda meil vaja, kuid keda me isegi ei osanud loota. Ta on meie jaoks parim võimalik! 

Elina on maailma kõige soojem, sõbralikum, hoolivam ja armsam hoidja. Ta on alati rõõmsameelne ja lahke, kui teda hoius näeme.

Oma väikest tütart, kes mõne kuu pärast alles 2-aastaseks sai, hoidu pannes, oli minu suurim soov mitte näha teda kurvastamas, et ta peab sinna jääma ning ema läheb terveks päevaks ära.... minu soov läks täide, ma pole teda näinud kurvastamas. Veel enam, meie peres on nüüd “uus liige” tädi Elina, kelle kohta magama minnes uuritakse, et kas tädi Elina ka ikka tuttu jääb ja hommikut alustatakse küsimusega, kas tädi Elina ka ikka hambaid peseb. Niivõrd tähtis on see tädi Elina meie peres! :) Rõõm on näha lapse silmis usaldust ja turvatunnet, kui ta räägib Elinast või on koos meie armsa hoidja Elinaga. Nii on ka ema süda rahul.

Elina on lastega alati hästi mõistev, sõbralik ja hoiab kõiki lapsi nagu oma lapsi. Kui lapsel on mure, siis ta sületab ja räägib nendega. Kui laps teeb pahandust, siis ta noomib ja räägib kenasti lapsele, mis ta valesti tegi. Lapsevanema küsimustele vastab meelsasti ja on väga koostöö valmis muresid lahendama. 

Ta on siiralt heasüdamlik, suudab lastes laulu- ja mängurõõmu tekitada